Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka - konferencja prasowa

Szanowni Państwo,

W imieniu Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii -  Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie mam przyjemność zaprosić na konferencję prasową podsumowującą ogólnopolski program profilaktyki czerniaka. Spotkanie odbędzie się 28 marca 2019 roku o godzinie 11.00 w Auli B Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a w Warszawie.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany raport z programu, w którym uczestniczyło 176 miast i powiatów w Polsce. W ramach akcji w szkołach ponadgimnazjalnych, szkołach podstawowych (klasy 7 i 8) oraz gimnazjach w roku szkolnym 2018/2019 odbywały się zajęcia lekcyjne dot. czerniaka i metod jego skutecznej profilaktyki według materiałów opracowanych przez Akademię Czerniaka – sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Ponadto od 25 marca samorządy oraz podległe im jednostki organizacyjne (szkoły, szpitale etc.) publikują na swoich stronach internetowych oraz w prowadzonych przez siebie kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram) materiały – ulotkę, plakat oraz sześć krótkich filmów prezentujących zasadę ABCDE w czerniaku z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Program konferencji:

1.                        Epidemiologia, czynniki ryzyka i profilaktyka czerniaka – prof. Piotr Rutkowski, Centrum Onkologii w Warszawie

2.                        Prezentacja wyników raportu – Lek. Michał Siwik, Studenckie Koło Naukowe Onkoma

3.                        Wystąpienia gości honorowych

a.  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – Pan Sławomir Gadomski

b. Przedstawiciel MEN (oczekujemy na potwierdzenie)

W razie gdyby potrzebowali Państwo dostać dostęp do raportu jeszcze przed konferencją, proszę o stosowną informację. Jednocześnie będę zobowiązany za wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa, byśmy mogli przygotować dla Państwa odpowiednią liczbę pakietów prasowych zawierających nasz raport w wersji drukowanej. W razie wszelkich pytań pozostaję do dyspozycji.

Kontakt dla mediów:

Lek. Michał Siwik