VI konferencja naukowo-szkoleniowa z zakresu chirurgii laparoskopowej

5 i 6 kwietnia br. w Centrum Biblioteczno -Informacyjnym odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa z kursem chirurgii laparoskopowej z technik szycia. Wydarzenie to po już raz 6. zorganizował zespół Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM pod kierownictwem prof. Macieja Słodkowskiego.
Gościem specjalnym i instruktorem konferencji był prof. Thomas Carus - kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Naczyniowej - Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej Asklepios Westklinikum w Hamburgu. Kierownikiem organizacyjnym i naukowym - dr n. med. Tomasz Guzel. Podczas ćwiczeń wykonywanych na tkankach zwierzęcych inspirowano się rzeczywistymi potrzebami operacyjnymi, z którymi podczas zabiegów spotykają się chirurdzy.