"Społeczność WUM dla WOŚP"

12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. !!! Z tej okazji Rektor - prof. Mirosław Wielgoś przekazał na ręce Piotra Nawrota - przewodniczącego Samorządu Wydziału Lekarskiego bluzę z logotypem, historycznego już, I Wydziału Lekarskiego, z numerem 001.
Wkrótce na Facebook'u zamiecimy oficjalne wydarzenie pod hasłem "Społeczność WUM dla WOŚP", na którym będzie można znaleźć linki do aukcji z rzeczami ofiarowanymi przez pracowników, studentów oraz doktorantów naszej Uczelni.
Organizatorami akcji są: Samorząd Wydziału Lekarskiego, Samorząd Wydziału Medycznego, Samorząd Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, Samorząd Wydziału Farmaceutycznego, Samorząd Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz IFMSA Poland - Oddział Warszawa.
W tym roku wolontariusze WOŚP ruszą w Polsce i za granicą z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca, by zbierać datki na dziecięcą medycynę zabiegową. Tegoroczny Finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów - diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Fundusze zebrane podczas finału zostaną przekazane na zakup niezbędnej aparatury do diagnostyki obrazowej oraz narzędzi potrzebnych do działania dziecięcych oddziałów kardiologicznych, neurologicznych czy neonatologicznych. WUM gra z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej!