Współpraca z "pacjentem symulowanym"- nowatorska metoda edukacji przyszłych medyków na WUM

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zainteresować Państwa jedną z nowatorskich metod edukacji przyszłych medyków, która polega na praktycznej nauce zawodu we współpracy z „pacjentem symulowanym”.

Obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza wszystkich chętnych do odpłatnej współpracy w charakterze „pacjenta symulowanego”. Osoby te wcielają się w rolę prawdziwego pacjenta, prezentując studentom objawy chorobowe, sytuację rodzinną, społeczną, zawodową, stan emocjonalny oraz sposoby zachowań, na podstawie wcześniej otrzymanych scenariuszy zajęć. Następnie osoba symulująca udziela bieżącej informacji zwrotnej, dzieląc się swoimi odczuciami jakie towarzyszyły mu w trakcie zajęć, a kilkunastominutowe sceny omawiane są przez grupę studentów i nauczyciela akademickiego.

Do złożenia formularza ofertowego mogą przystąpić osoby:
 pełnoletnie,
posiadające zdolności aktorskie niezbędne do wyuczenia się roli wg. scenariusza,
lubiące kontakt z młodymi ludźmi,
pełne empatii i zaangażowania.

Jakie korzyści niesie współpraca z „pacjentem symulowanym”? Jest to jedna ze znaczących metod kształcenia przyszłych lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek, położnych oraz ratowników medycznych czy dietetyków znana na wielu uczelniach polskich i zagranicznych, która pozwala studentom zmierzyć się z prawdziwą sytuacją zawodową, poznać swoje mocne i słabe strony i doskonalić warsztat pracy. Zajęcia przygotowują przyszłych medyków do zbierania wywiadu, badania fizykalnego, zachowań w warunkach stresu i pod presją czasu oraz zadawania pytań, aktywnego słuchania i przedstawiania informacji trudnych, takich jak zgon pacjenta czy przewlekła choroba.

Prowadzenie zajęć z udziałem pacjenta symulowanego jest uzupełnieniem formalnego procesu dydaktycznego, który przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności zajęć oraz rozwoju kompetencji studentów, a więc wiedzy, umiejętności i postaw, niezbędnych do profesjonalnego wykonywania zawodów medycznych.

Zainteresowane osoby zapraszamy do aplikowania poprzez stronę: https://csm.wum.edu.pl/pl/node/94

‼️Uwaga: w procesie rekrutacji nie mogą brać udziału osoby zatrudnione na umowę o pracę w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.