Tydzień noblowski 2020 r. rozpoczęty

EDIT: !!
Laureatami Nagrody Nobla z dziedziny fizjologii lub medycyny w 2020 r. są Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice za odkrycie wirusa powodującego zapalenie wątroby typu C (HCV).
W poniedziałek, 5 października 2020 r. przyznana zostanie Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny.
Zapraszamy na relację live z rozpoczynającego się dziś Tygodnia Noblowskiego z Centrum Współpracy i Dialogu UW. Eksperci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego będą na gorąco komentować decyzje Komitetu Noblowskiego.
• prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak - Klinika Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, WUM
• prof. dr hab. n. med. Dominika Nowis - Laboratorium Medycyny Doświadczalnej, WUM
• prof. dr hab. n. farm. Jadwiga Turło - Katedra Technologii Leków i Biotechnologii Farmaceutycznej, Wydział Farmaceutyczny, WUM
• dr hab. n. med. Anna Wójcicka - Warsaw Genomics, spin out UW
Transmisja rozpocznie się wprowadzeniem przygotowanym przez komentatorów, następnie wspólnie obejrzymy transmisję, a na koniec grupa ekspertów wyjaśni szczegóły nagrodzonego osiągnięcia.
Zaczynamy o 11.30.
Centrum Współpracy i Dialogu UW już po raz drugi uruchamia centrum informacyjne Tygodnia Noblowskiego, zapraszając - wspólnie z ekspertami Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - do śledzenia decyzji Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk.