Sytuacja w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży DSK UCK WUM

Kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oferują najwyższy standard leczenia, a troska o pacjentów jest nadrzędnym celem tych placówek. Pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM są i będą zawsze otaczani szczególną opieką.
Obecnie w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży hospitalizowanych jest 20 dzieci. Jeszcze w marcu bieżącego roku, na podstawie decyzji Wojewody Mazowieckiego, Klinika ta została odziałem covidowym, w którym hospitalizowane były ze wskazań specjalistycznych dzieci zakażone koronawirusem. Zespól Kliniki jest zatem doświadczony w zakresie opieki nad dziećmi wymagającymi opieki zarówno psychiatrycznej, jak i tej związanej z zakażeniem koronawirusem.
Nigdy nie było planów, aby łóżka w tej Klinice przeznaczyć na hospitalizację dorosłych pacjentów z Covid-19.
W chwili obecnej Klinika funkcjonuje na dotychczasowych zasadach. Oczekujemy na decyzję Wojewody Mazowieckiego dotyczącą przekształcenia Kliniki w oddział covidowy dla dziecięcych pacjentów psychiatrycznych.
W chwili publikacji tej informacji taka decyzja nie zapadła.
Marta Wojtach
rzecznik prasowy WUM