Wirtualna wystawa „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku”.

Muzeum Historii Medycyny zaprasza na wirtualną wystawę pt: „Słynni patolodzy na przestrzeni dziejów – od XVIII do XX wieku”. 

Na 23 planszach przedstawione zostały  sylwetki znanych patologów – zarówno polskich jak i zagranicznych, których dokonania znacząco przyczyniły się do rozwoju medycyny na przestrzeni XVIII,  XIX i XX wieku.

„Niektóre z przedstawionych osób to postaci, o których dokonaniach większość z nas wie niewiele, a najpewniej nie słyszały o nich wcale.  W zwięzły sposób przyjrzymy się więc ich osiągnięciom, zidentyfikujemy ich wkład w praktykę medyczną oraz postaramy się pokazać kontekst ich odkryć. Mamy nadzieję, że ta forma przedstawiania sylwetek ludzi, których odkrycia i badania na zawsze zmieniły zarówno światową jak i polską medycynę spodoba się widzom” – mówi dr n. hum. Adam Tyszkiewicz, dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM.

Projekt wystawy przygotowało Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt graficzny opracowała Katarzyna Ośko przy współpracy Piotra Berezowskiego.

Wirtualną wystawę można obejrzeć pod linkiem: http://muzeum.wum.edu.pl/wirtualna-wystawa-slynni-patolodzy-na-przestrzeni-dziejow-od-xviii-do-xx-wieku/#more-2918