VI Warszawskie Dni Promocji Zdrowia 25-26.02.2021

„Dbanie o zdrowie w czasach pandemii” to temat szóstej edycji Warszawskich Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się już w najbliższy czwartek i piątek, 25-26 lutego, w formie online.

„Zmierzymy się z najważniejszymi wyzwaniami współczesnego zdrowia publicznego. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu poświęconemu aktualnym wyzwaniom stojącym przed systemem ochrony zdrowia w związku z trwającą pandemią SARS-CoV-2. Komitet Naukowy konferencji przygotował wiele interesujących sesji, między innymi na temat diety, suplementacji, aktywności fizycznej, rzetelnych źródeł informacji, ale również higieny zdrowia psychicznego, konsekwencji społecznych pandemii oraz farmakoterapii w dobie pandemii” – zapowiada dr hab. Anna Staniszewska, Prezes Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani.

VI Warszawskie Dni Promocji Zdrowia swoimi wystąpieniami otworzą JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong i Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. Mariusz Gujski.

Przez kolejne dwa dni w panelach eksperckich udział weźmie szereg specjalistów z zakresu ochrony zdrowia psychicznego, fizycznego i farmakoterapii. Nie zabraknie również głosu studentów, a o wiarygodnych źródłach informacji i korzystaniu z nich opowie przedstawicielka mediów.

Tegoroczne wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego - Sekcja Promocji Zdrowia przy wsparciu Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani. Udział w VI Warszawskich Dniach Promocji Zdrowia jest bezpłatny. Transmisja online będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych na Facebooku Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani https://www.facebook.com/obywatelezz