WUM i ZUS wspólnie informatyzują usługi medyczne

Warszawski Uniwersytet Medyczny wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych będzie propagował wśród lekarzy i przyszłych lekarzy wiedzę o e-ZLA. 15 marca porozumienie o współpracy podpisali Rektor prof. Mirosław Wielgoś i Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Zgodnie z umową ZUS będzie prowadził praktyczne szkolenia lekarzy z wystawiania e-ZLA, a także pracownicy Zakładu założą wszystkim lekarzom WUM profile PUE ZUS, niezbędne do skorzystania z funkcjonalności e-zwolnienia. ZUS oddeleguje również swoich ekspertów, których zadaniem będzie wsparcie merytoryczne lekarzy WUM. Co niezwykle istotne – ZUS przygotuje specjalny program edukacyjny dla studentów Uniwersytetu dotyczący e-ZLA i związanej z tym obsługi PUE ZUS.

Już 1 lipca znikają papierowe zwolnienia lekarskie, obowiązywać będą jedynie formularze elektroniczne, czyli e-ZLA. Dziś elektroniczne zwolnienia wystawia niewiele ponad 10 proc. uprawnionych lekarzy. Stąd też e-zwolnienia stanowią niecałe 13 proc. wszystkich zwolnień wystawionych w lutym 2018 r.

Marta Wojtach

Dyrektor Biura Prasowego – Rzecznik prasowy WUM