MDW 7/8 2020

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Czasopisma WUM „Medycyna Dydaktyka Wychowanie” 7-8/2020.

W numerze m.in.:

·         Rozmowa z dr. Adamem Tyszkiewiczem – dyrektorem Muzeum Historii Medycyny WUM

·         Przeszczepienie wątroby z wykorzystaniem metody D-HOPE

·         Zabieg wszczepienia stymulatora u wcześniaka

·         Telemedycyna – nowy standard w 2020 roku. Rozmowa z dr. hab. Andrzejem Cacką – kierownikiem Zakładu Informatyki Medycznej i Telemedycyny

Stetoskop

·         Oblicza medycyny: parazytologia

·         Laureat Nagrody im. Tadeusza Browicza Polskiej Akademii Umiejętności – prof. Michał Grąt (Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby)

·         Laureat Nagrody im. Tadeusza Browicza Polskiej Akademii Umiejętności – dr hab. Tymoteusz Żera (Katedra i Zakład Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej)

·         Stypendystka programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – mgr Joanna Chmielewska

·         Czym jest plastynacja?

·         Futurystyka uniwersyteckiego kształcenia medyków

·         Rozmowa z Tomaszem M. Grzywą – studentem III roku kierunku lekarskiego, finalistą konkursu Studencki Nobel 2020

·         Sekcja Żeglarska AZS WUM

·         Sekcja Piłki Ręcznej Kobiet AZS WUM – rozmowa z Joanną Rydzewską (studentką II roku kierunku lekarskiego) i Joanną Nowosielską (studentką V roku kierunku farmacja)

·         Tenis stołowy osób niepełnosprawnych

·         Wygrać z chorobą. Pojedynki na śmierć i życie z malarią i AIDS w świecie sportu

Nr 7-8/2020 przygotował zespół redakcyjny w składzie: prof. Dagmara Mirowska-Guzel – redaktor naczelna, dr hab. Anna Staniszewska – zastępca redaktor naczelnej, Marta Ewa Wojtach – sekretarz redakcji, Cezary Ksel – redaktor, dr Adam Tyszkiewicz – historia, Maja Sosnowska – grafika/DTP, Andrzej Stepnowski – foto, Michał Teperek – foto, Jolanta Tyczyńska – korekta.