Naukowcy z WUM laureatami Grantu Naukowego AISN PTK

Dr n. med. Aleksandra Gąsecka - van der Pol i dr. n. med. Łukasz Kołtowski zostali laureatami Grantu Naukowego AISN PTK ( Asocjacji Interwencji Sercowo Naczyniowych PTK) 2020 we współpracy z firmą Abbott Medical.
Zgłoszony projekt dotyczy "Oceny stężenia mikropęcherzyków z komórek śródbłonka i komórek mięśni gładkich naczyń u pacjentów z dysfunkcją naczyń mikrokrążenia wieńcowego".
Grant zostanie zrealizowany w I Katedrze i Klinice Kardiologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (CSK UCK WUM) pod kierownictwem dr hab. n. med. Janusza Kochmana.
Jak podkreślili w informacji przekazanej dzisiaj laureatom prof. Stanisław Bartuś - Przewodniczący AISN PTK i prof. Zenon Huczek - Przewodniczący Komisji Zarządu AISN PTK ds. Grantów Naukowych i Stypendiów Wyjazdowych grant zgłoszony przez naukowców z WUM otrzymał najwyższą ocenę i uzyskał wsparcie finansowe na jego realizację.