WUM: już w sobotę wirtualny Dzień Otwarty

Już w najbliższą sobotę, 17 kwietnia odbędzie się wirtualny Dzień Otwarty WUM. Kandydatów na studia powita oraz Dzień Otwarty otworzy JM Rektor prof. Zbigniew Gaciong.

Od godz. 10:00 do 16:00, poprzez różnorodne formy prezentacji i przekazywanych informacji, będziemy zachęcać do wyboru naszego Uniwersytetu. Planujemy bloki tematyczne w formule live transmitowanej poprzez kanał You Tube.
Każdy z Wydziałów będzie miał do dyspozycji 30-minutowy czas antenowy, podczas którego reprezentanci poszczególnych kierunków czy przedstawiciele samorządów wydziałowych zareklamują swój Wydział, opowiedzą o kierunkach, nauce oraz będą odpowiadali na zadawane przez kandydatów pytania. Program wydarzenia przewiduje także możliwość uczestnictwa w webinariach, zadawania pytań dotyczących rekrutacji czy obejrzenia filmów przygotowanych pod kątem tego wydarzenia.

Wszelkie informacje, filmy, zasady rekrutacji czy webinaria dostępne będą na stronie internetowej Dnia Otwartego WUM, uruchomionej tuż przed wydarzeniem.

Informacje dotyczące Dnia Otwartego dostępne są na Facebooku grupy Wybieram WUM przygotowanej z myślą o kandydatach na studia  https://www.facebook.com/groups/wybieramwum oraz na stronie www Uczelni.

Webinaria:

Pierwsze webinarium podczas Dnia Otwartego dotyczy przestępczości farmaceutycznej. Jego autorem jest prof. Zbigniew Fijałek – kierownik Zakładu Farmacji Kryminalistycznej Wydziału Farmaceutycznego WUM, Prezes Stowarzyszenia „Stop Nielegalnym Farmaceutykom”, inicjator i przewodniczący Ogólnopolskiej Sekcji Naukowej do Spraw Sfałszowanych Leków Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Drugi webinar podczas Dnia Otwartego poprowadzi prof. Grzegorz Basak, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM.

Profesor na swoim przykładzie wyjaśni dlaczego wg niego warto zostać lekarzem i zdobyć właśnie ten, a nie inny zawód, dlaczego warto wybrać do nauki naszą uczelnię oraz opowie o swoich pasjach naukowych i badaniach, które prowadzi wspólnie z zespołem Kliniki:

• leczenie innowacyjną terapią CAR-T pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną i chłoniakiem,
  • przeszczepianie mikrobioty jelitowej oraz
  • zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie.

Linki do webinariów zostanie udostępnimy 16 kwietnia na stronie Dnia Otwartego, w zakładce WEBINARIA. (Webinary będą dostępne przez cały czas trwania Dnia Otwartego)