WUM: 30 kardiologów dziecięcych na kursie z zaawansowanych technik echokardiograficznych

30 kardiologów dziecięcych z piętnastu szpitali z całego kraju uczestniczyło w zorganizowanym przez Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM, we współpracy z firmą Philips, kursie z zaawansowanych technik echokardiograficznych, wykorzystania i stosowania modułu analizy strain, obsługi i optymalizacji aparatu.
Podczas spotkania zaprezentowano m.in. zasady wykonywania badania echokardiograficznego u dzieci z elementami analizy sekwencyjnej czy ocenę odkształcenia u dzieci z różnymi patologiami układu krążenia. Uczestnicy wzięli też udział w kilkugodzinnych warsztatach na stacjach roboczych. Ich zadanie polegało na diagnostyce i opisie przypadków przygotowanych przez zespół prowadzących.
Kierownikiem naukowym kursu była dr n. med. Monika Kowalczyk-Domagała, kierująca Pracownią Diagnostyki Nieinwazyjnej Układu Krążenia w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, a jednym z prowadzących dr n. med. Piotr Scisło z Pracowni Echokardiografii I Katedry i Kliniki Kardiologii Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM.
Kurs został realizowany w ramach kontraktu na dostawę najwyższej klasy echokardiografów premium podarowanych przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do 17 wiodących ośrodków kardiologii dziecięcej w całym kraju.
Kontakt dla mediów: Biuro Rzecznika prasowego WUM: rzecznik@wum.edu.pl