Umowa na budowę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego WUM podpisana

6 września 2017 r. Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisał kontrakt na budowę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego z konsorcjum, na czele którego stoi firma Warbud SA. Umowę ze strony WUM podpisał JMR prof. Mirosław Wielgoś, zaś ze strony Warbud SA Jerzy Werle - Prezes Zarządu i Wojciech Gerber - Członek Zarządu.

Podczas podpisania umowy prof. Mirosław Wielgoś powiedział: „Cieszę się, że wreszcie możemy przystąpić do prac wykonawczych naszej nowej inwestycji, i że po raz kolejny naszym partnerem wykonawczym będzie firma Warbud SA, która z wielkim sukcesem zrealizowała budowę naszego Szpitala Pediatrycznego oraz Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego”. Prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego – głównego beneficjenta inwestycji - podkreśliła, że: „Wreszcie urzeczywistnia się idea Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego z prawdziwego zdarzenia”. Prezes Warbud SA Jerzy Werle podziękował Uczelni za zaufanie, jakim WUM po raz kolejny obdarzył spółkę Warbud.

Prace budowlane zostały rozpoczęte już wczoraj przekazaniem placu budowy. Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne powinno zacząć przyjmować pierwszych pacjentów pod koniec czerwca 2019 r. Dla celów inwestycji przeznaczono teren przy ul. Żwirki i Wigury 81, pomiędzy Centrum Biblioteczno-Informacyjnym a Centrum Badań Przedklinicznych WUM. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ok. 20 000 m2,, zaś użytkowa ok. 7 700  m2 .

Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne ze 160 fotelami dentystycznymi  składało się  będzie z pięciu kondygnacji nadziemnych oraz dwóch kondygnacji podziemnych z częścią przeznaczoną na garaż podziemny  (100 miejsc).

Na parterze znajdzie się rejestracja, Poradnia Stomatologiczna, Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. Na piętrze 1: Zakład Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją, Zakład Chirurgii Stomatologicznej. Piętro 2 i 3 zajmą: Zakład Stomatologii Dziecięcej, Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia, Katedra Protetyki Stomatologicznej, Laboratorium Protetyki, Zakład Higieny Stomatologicznej. Piętro 4 przeznaczone zostanie na potrzeby Zakładu Higieny Stomatologicznej, Zakładu Ortodoncji, część administracyjno-biurową, aulę wykładową oraz bufet.

Wartość inwestycji to ok. 81 mln złotych brutto, zaś wartość podpisanego wczoraj kontraktu z Warbud SA to 68 782 747,06 złotych brutto.