Implantacja stent-graftu do łuku aorty z udziałem prof. Stephana Haulona

16 maja br. w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej WUM,  pod nadzorem merytorycznym prof. Stephana Haulona - światowej sławy lidera terapii wewnątrznaczyniowej aorty, kierownika wiodącego ośrodka leczenia chorób aorty w Paryżu, prezesa elekta Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, odbyła się kolejna, ósma implantacja stent-graftu do łuku aorty u pacjenta z rozpoznanym tętniakiem w tym odcinku aorty.

Prof. Stephan Haulon - światowy lider terapii wewnątrznaczyniowej aorty będzie jutro w Klinice WUM

Jutro ( 16 maja) w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierowanej  przez prof. Sławomira Nazarewskiego, odbędzie się implantacja stent-graftu do łuku aorty u pacjenta z rozpoznanym tętniakiem w tym odcinku aorty. Nadzór merytoryczny nad operacją, którą wykona dr hab. med. Tomasz Jakimowicz z zespołem, będzie sprawował prof. Stephan Haulon – światowy lider terapii wewnątrznaczyniowej aorty, kierownik wiodącego ośrodka leczenia chorób aorty w Paryżu, prezes elekt Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM - wmurowanie Aktu Erekcyjnego 14 maja 2018 r.

14 maja 2018 r. odbyło się wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Gmach powstaje na terenie kampusu Banacha przy ul. Żwirki i Wigury 81, pomiędzy Centrum Biblioteczno-Informacyjnym a Centrum Badań Przedklinicznych.

Uroczystość podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii

Zapraszamy dziennikarzy i przedstawicieli mediów na uroczyste podpisanie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii, które odbędzie się 14 maja br. o godz. 12:00 na terenie Kampusu Banacha przy ul. Żwirki i Wigury 81.

Wielka Zbiórka Książek w WUM !!!

Zmarł prof. Jerzy Szczerbań

Rektor, Senat, Studenci i całSpołeczność akademicka

Ranking 100. najlepszych naukowców WUM

Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosił Ranking 100. naukowców WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2015-2017. Pierwsze miejsce w rankingu zajął dr hab. n. med. Łukasz Szarpak z Zakładu Medycyny Ratunkowej I Wydziału Lekarskiego. Na drugiej pozycji uplasowała się prof. Hanna Szajewska - kierownik II Kliniki Pediatrii I Wydziału Lekarskiego. Trzecie miejsce zajął prof. Rafał Płoski - kierownik Zakładu Genetyki Medycznej I Wydziału Lekarskiego. Kolejne miejsca zajęli: prof.

I Ogólnopolski Kongres Medycyny Stylu Życia

W dniach 21-22 kwietnia odbył się I Ogólnopolski Kongres Medycyny Stylu Życia - interdyscyplinarne wydarzenie, skierowane do pracowników ochrony zdrowia, studentów i absolwentów wszystkich kierunków medycznych. Wydarzenie miało charakter otwarty, dzięki czemu zgromadziło również osoby niezwiązane z zawodami medycznymi, w tym grono pacjentów.

VII Konferencja „CePT – platformą rozwoju innowacyjnej biomedycyny 2018”

17 kwietnia w Centrum Dydaktycznym odbyło się sympozjum poświęcone rozwojowi i przyszłości sektora Life Science, prezentacji projektów badawczych Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii wspierających przemysł w tworzeniu nowych leków i terapii oraz poszerzeniu współpracy między światem nauki i biznesu.

Endoluminalne RFA – nowa metoda w paliatywnym leczeniu raka dróg żółciowych

11 kwietnia 2018 roku, w Pracowni Endoskopowej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM, przeprowadzono dwa pierwsze w kraju zabiegi endoskopowej, endoluminalnej ablacji guzów wnęki wątroby falami radiowymi wysokiej częstotliwości (EL-RFA).