Zaproszenie - Dom Ronalda McDonalda

Uroczyste otwarcie Centrum Symulacji Położniczych WUM "Bezpieczny Poród"

5 grudnia 2018 roku zostało otwarte Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Centrum, którego partnerem jest PZU, mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 73 w Warszawie.

Zaproszenie na otwarcie Centrum Symulacji Położniczych "Bezpieczny Poród" 5.12

Dyplomatorium II WL

28 listopada br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, 118 absolwentów kierunku lekarskiego II WL odebrało z rąk Rektora WUM prof. Mirosława Wielgosia oraz Dziekana II WL prof. Marka Kucha dyplomy lekarza.

Pierwszy na Mazowszu oddział transplantacji komórek macierzystych u dzieci otwarty

W Katedrze i Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii WUM, kierowanej przez prof. Michała Matysiaka, w sierpniu 2018 r. uruchomiono pierwszy na Mazowszu oddział transplantacji komórek macierzystych u dzieci. Do tej pory na nowym oddziale wykonano dwa przeszczepy autologiczne, a do końca roku w planach są kolejne trzy.

Pierwsze miejsce w konkursie dla SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej

SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej zdobyło pierwsze miejsce w konkursie StRuNa za najlepszy debiut! Gratulacje dla Opiekuna Koła dr. hab. Pawła Łęgosza, Przewodniczącego Koła Macieja Otworowskiego oraz wszystkich członków SKN.

Pierwsze miejsce w konkursie dla SKN Biologii Komórki Nowotworowej

SKN Biologii Komórki Nowotworowej, w składzie: Ola Sobiborowicz, Marta Maksimiuk, Olga Beranek pod opieką dr hab. Anny M. Badowskiej-Kozakiewicz zajęło pierwsze miejsce w Projektach Społecznych w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Studencki Projekt Naukowy POTENCJOmetr z projektem edukacyjnym "Rak piersi i szyjki macicy - czy to sprawy tylko kobiece?"

Klaudia Wendycz

Biuro Prasowe

Konferencja i briefing prasowy z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

15 listopada 2018 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyła się konferencja pn. "Rola czynników infekcyjnych w etiopatogenezie nowotworów złośliwych", której towarzyszył briefing prasowy.

Warszawski Uniwersytet Medyczny świętuje 209. urodziny

15 listopada 2018 r. mija 209 lat odkąd rozpoczęto akademickie nauczanie medycyny w Warszawie. Z tej okazji władze rektorskie, dziekańskie i administracyjne złożyły kwiaty pod kamiennym Obeliskiem upamiętniającym Jubileusz 200-lecia naszej Uczelni.

Uroczysta LXXXIV Promocja Lekarzy I Wydziału Lekarskiego

335 absolwentów, którzy w roku akademickim 2017/2018 ukończyli studia na kierunku lekarskim I Wydziału Lekarskiego odebrało dyplomy podczas LXXXIV Promocji Lekarzy I WL, która odbyła się 14 listopada br.