Aktualności

W Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCK WUM podano setną dawkę leku hamującego rozwój SMA

6 sierpnia br. w Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCK WUM w  ramach programu lekowego NFZ podano setną  dawkę Nusinersenu - pierwszego zarejestrowanego na świecie leku stosowanego w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).

JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś upamiętnił 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas których JM Rektor WUM złożył wieniec pod pamiątkową tablicą poświęconą Grupie Bojowej „Krybar”.

Jubileusz 90-lecia urodzin prof. Tadeusza Tołłoczki

31 lipca prof. dr hab. n. med. Tadeusz Tołłoczko – były Rektor naszej Uczelni skończył 90 lat. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie z Jubilatem,  którego gospodarzem był JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Pierwsze w Polsce implantacje nowej generacji podskórnych miniaturowych rejestratorów arytmii

W dniu 30 lipca 2019 roku równocześnie w dwóch ośrodkach w Polsce: I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM  (UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego) oraz I Klinice Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (operator prof. Przemysław Mitkowski - Kierownik Pracowni Elektroterapii Serca) wykonano zabiegi implantacji najnowszej, trzeciej generacji podskórnych miniaturowych rejestratorów arytmii.

Kardiolodzy z WUM rozpoczęli program szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami

Zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego, rozpoczął program szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami, ze szczególnym wyróżnieniem kardiomiopatii zapalnej/zapalenia mięśnia sercowego, czyli jednostki chorobowej, która dotyka głównie młodych dorosłych.

Polscy lekarze prowadzą badania nad prewencją cukrzycy typu 1

Zespół badaczy z Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ( DSK UCK WUM) oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (IMiD) rozpoczął badania nad prewencją cukrzycy typu 1. Badanie POInT (Doustna Insulina w Prewencji  Pierwotnej Cukrzycy Typu 1) ma ustalić, czy podawanie doustnej insuliny dzieciom z genetyczną predyspozycją do zachorowania na tę chorobę, uchroni je przed cukrzycą.

Zmarł prof. dr hab. n. med. Jerzy Majkowski

Rektor, Senat, studenci i cała Społeczność akademicka

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

z wielkim żalem przyjęli wiadomość o śmierci

Jubileusz 50–lecia uzyskania dyplomów lekarskich

28 czerwca br. odbyła się uroczystość odnowienia po 50. latach dyplomów absolwentów rocznika 1969/70 naszej Uczelni. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 jubilatów Wydziału Lekarskiego i Oddziału Stomatologicznego ówczesnej Akademii Medycznej. Na tę wyjątkową uroczystość absolwenci przyjechali z najodleglejszych zakątków Polski, ale także z Australii i USA.

Władze Uczelni oraz osoby kierujące nowymi strukturami WUM

26 czerwca 2019 roku JM prof. Mirosław Wielgoś zorganizował spotkanie informacyjne na temat zmian personalnych we Władzach Uczelni oraz powołania osób kierujących nowymi strukturami od 1 października 2019r.

Akty powołania z rąk JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia odebrali:

Promocja prof., dr. hab., dr. n. med. i dr. n. o zdr. II Wydziału Lekarskiego

25 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów nowo mianowanym: 3. profesorom, 11. doktorom habilitowanym, 42. doktorom nauk medycznych oraz 20.